Мережа будівельно-господарських супермаркетів

Як правильно збирати меблі

При облаштуванні власного житла, більшість людей стикаються з проблемами, зв'язаними зі збиранням меблів.
Існує декілька різновидів з'єднань, від яких залежить подальше виконання робіт:

1. Комбінації кутового та хрестового типу гарантують довгий строк служби несучих меблевих стінок. У свою чергу вони бувають розбірного типу та фіксованими, видимими або прихованими під дошками.

2. За допомогою торцевого з'єднання можна з легкістю скріпити одразу декілька частин. В основному, такий принцип характерний для збірки кухонного чи офісного столу.

3. Щодо підвісної конструкції, такі меблі дуже часто зустрічаються в ванній кімнаті або на кухні.

Як правильно вибрати дерев'яні матеріали

Популярні панелі МДФ використовуються практично в усіх будівельних галузях. Такі дошки мають гладку поверхню та достатньо тонку структуру, яку можна швидко та легко розрізати на потрібні шматки. Як правило, дані плити зверху покривають захисним шаром лаку.

Фанера, вигтовлена із кількох шарів деревини, використовується для виробництва книжкових або кухонних полиць. Представлені вироби виготовлені із дорогих пород дерев - це дуб чи бук - і відмінно підходять для виготовлення декоративних меблів.

Стандартні ДСП і ДВП - це пресована дерев'яна тирса, що має спеціальне покриття из меламіна. Їх товщина може коливатися в допустимих межах 5-40 мм.

Розповсюдженні види з'єднань

З'єднання для полиць та інших домашніх меблів класифікують на дві групи - це видимі та невидимі з'єднання.


Невидимі з'єднання гарантують більш привабливий зовнішній вигляд для меблів. Аби почати роботу, як правило, спочатку необхідно висвердлити кілька отворів. Щоб швидше скласти всі частини, "33 квадратних метри" радять скористатися саморізами, які використовуються для ДСП панелей. Для цього необхідно підібрати дерево, товщина якого не меньше 16 мм.


- Буде потрібно прикласти дві частини панелі стиком одна до одної. Далі обидві деталі просвердлюють свердлом, діаметр якого до 5мм максимум.
- Використовуючи друге свердло на 7мм, необхідно зробити іще один отвір для верхівки саморіза. Щоб сховати верхівку, додатково застосуйте свердло 10 мм, просвердлюючи панель в глибину на 2 мм. Потім вкручується саморіз, який зверху прикривається спеціальною заглушкою.

Для більш простого процесу розбирання меблів фахівці "33 квадратних метри" рекомендують скористатися ексцентриковим з'єднанням. Цк один із найпоширенніших видів, який прийнято використовувати для збірних меблів.

- На полиці позначається місце, де буде кріпитися ексцентрик, приблизно 33 мм від країв виробу. Із застосуванням фрези, свердлиться отвір під ексцентриком.
- Посередині торцевого боку свердлиться отвір для виїмки під ексцентрик. Після того, як ексцентрик встане на своє місце, на головній панелі потребується свердлом (діаметром 5 мм) просвердлити лузу на глибину до 11 мм.
- Можна з'єднати полицю і головну панель з допомогою болта, який обов'язково повинен торкатися ексцентрика. Щоб зібрати або розібрати такі меблі, необхідно усього лише повернути ексцентрик.

Видиме кріплення значно простіше та швидше виконується, не потребуючи особливих зусиль. Щоб швидше виконати кутове кріплення, спеціалісти мережі "33M2" рекоменжують використовувати спеціальні металічні та пластикові кути.

Високоміцні пластикові деталі допомагають швидко виконати роботу і, як правило, використовуються для легких полиць, які не будуть піддаватися великим фізичним навантаженням. Щодо металевих деталей, вони більш міцні та надійні. Для кріплення таких кутів потребується мати під рукою шурупи для дерева з діаметром 4 мм. У прцесі роботи обов'язково застосовуйте рівень, щоб полиці вийшли рівними.