Мережа будівельно-господарських супермаркетів

Як зробити бетонну стяжку підлоги

Збираєтеся укладати на підлогу плитку, ламінат, паркет, ковролін чи лінолеум? Бажаєте, щоб результат ремонту радував вас своєю якістю багато років? Тоді бетонна стяжка підлоги – неминучий і не менш важливий етап. В порадах від «33 квадратных метра» Ви дізнаєтесь, що таке бетонна стяжка та як її правильно робити самостійно. Стяжка підлоги – це шар, зазвичай із цементно-піщаних матеріалів, який є структурою підлоги та служить основою для підлогового покриття.

В залежності від матеріалів, розрізняють кілька видів стяжок. Однак тут розглянемо найпоширенішу – бетонну. На сьогодні цей спосіб вирівнювання поверхні має вагомі переваги: дозволяє швидко і результативно подолати нерівності, підлога швидко висихає, а сам спосіб простий та доступний.

Для того, щоб зробити бетонну стяжку підлоги вдома вам знадобиться:
- розчин
- сталева сітка
- пристрій для визначення рівня
- вирівнювач
- грунтовка
Як правило, склад бетонного розчину це – сполучна речовина, якою виступає цемент, а також спеціальний заповнювач. Ним може бути пісок, гравій, перліт або керамзит.

Перед заливкою ми маємо не забути підготувати підлогу: очистити від попереднього покриття, а також бруду, пилу, фарби. Крім того, бажано обробити площу спеціальними розчинами.

Для того, щоб зміцнити підлогу, на цьому етапі радимо провести армування. Для цього використовуйте спеціальну сталеву сітку. Таким чином ви зміцните стяжку, а бетонні підлоги будуть надійніше, прослужать довше, на них довше не з'являтимуться різні дефекти, такі як тріщини, деформації, та ін.

Далі зробіть відмітку рівня висоти стяжки. За допомогою таких позначок можна не боятися переборщити або навпаки, недолити розчин. Найоптимальніша висота заливки – більш, ніж на 10-50 мм. Так стяжка швидко висохне, їй не загрожуватимуть тріщини достатньо довгий час.

Як показує практика, бетонну підлогу краще заливати зі сторони входу.

Важлива деталь - консистенція розчину. Пам’ятайте про це, адже заливши підлогу, ви будете укладати зверху стяжки дошки, аби пересуватися ними.

Завершальний і важливий етап – це вирівнювання стяжки. Робити це треба за допомогою спеціальної дошки з ручкою. Інструмент має бути новим, щоб поверхня стала максимально гладкою – практично ідеальною.

Для остаточного висихання стяжки знадобиться приблизно два тижні. І вже потім впевнено можна вкладати покриття. Слід зазначити, що за бетонною стяжкою не потрібний особливий догляд. Просто перед укладанням покриття очистіть стяжку, обробіть грунтовкою та приступайте до роботи.