Мережа будівельно-господарських супермаркетів

Покриття даху. Бітумна черепиця.

Осучаснити свій будинок - мрія кожного справжнього господаря. І це не так складно, як здається. Реалізувати ідеї допоможуть кілька простих порад від мережі "33 квадратних метра".

Почнемо з покриття даху. Для цього фахівці обирають найбільш практичний матеріал - бітумну черепицю. Її ще називають м’якою покрівлею через її гнучкі властивості. Черепицю виготовляють із склополотна, модифікованого бітуму (на основі смоли) та кам’яної посипки.

Перед тим, як купувати бітумну черепицю, треба визначитися з формою та кольором. Після виготовлення черепицю ріжуть на шматки, різними за формою. Зокрема є прямокутна, шестигранна, у вигляді ромбу, цеглини, а також незвичних назв «бобрового хвоста» та «зуба дракона». Ця класифікація не впливає на функціонування, кожен обирає собі до вподоби або ж підбирає під загальний зовнішній інтер’єр та кольорову гамму будинку.

Переглянемо основні її переваги:
1. Матеріал практично не поглинає вологу, тому якісна черепиця не гниє і не вкривається корозією;
2. Можливість забезпечити гідроізоляцією покрівлі будь-якої форми і складності;
3. При деформації пошкоджується лише окрема частинка, зберігаючи цілісність всього покриття;
4. Виробники, як правило, випускають черепицю різних форм та кольорів;
5. Матеріал має легку вагу та габарити;
6. Довговічність;
7. Безшумність під опадами.

Недоліком є вартість будматеріалу через дороге обладнання при монтажі.

Отже, якщо придбання черепиці вже позаду, приступимо до роботи.

По-перше, потрібно продумати та обладнати вентиляційні отвори під покрівельним покриттям. Далі – підготувати планки, на які буде кріпитися черепиця. Зазвичай вони виготовлені із дерева або ОСП, попередньо змочені у антисептичних розчинах. Поверхня має бути рівною та міцною, товщина залежить від відстані між кроквами.

Зверніть увагу на нахил у даху. Він має бути близько 12°.

Зверху цього настилу має бути ще підкладковий шар з бітумно-полімерного матеріалу. Класти його потрібно знизу догори, а краї закріпити спеціальними покрівельними цвяхами, шви герметизувати бітумною мастикою.

Можна приступати до основної частини.

Прикріпіть металеві планки та зафіксуйте покрівельними цвяхами з інтервалом 10 см. Поверхню краще розмітити квадратами 1х1м, аби малюнок був рівним.

Укладайте черепичні плитки вертикально або по діагоналі. Кожну треба закріпити покрівельними цвяхами у кількості 4-6 шт.

На коник та ребра монтується коньково-карнизні черепиці або окремі пелюстки гонтів.

Якщо плитка без клейкого шару, нанесіть на її поверхню клей. Це захистить матеріал від поривів сильного вітру.